۱۳۹۵-۰۳-۰۷

مقاله پالينولوژي و پتانسيل نفتي سازند آب تلخ (کرتاسه: کامپانين زيرين – ماستريختين زيرين) در حوضه رسوبي کپه داغ، شمال شرق ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان ۱۳۸۸ در پژوهش هاي چينه نگاري و رسوب شناسي (مجله پژوهشي علوم پايه دانشگاه اصفهان) از صفحه ۵۳ تا ۶۶ منتشر شده است.
نام: پالينولوژي و پتانسيل نفتي سازند آب تلخ (کرتاسه: کامپانين زيرين – ماستريختين زيرين) در حوضه رسوبي کپه داغ، شمال شرق ايران
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سازند آب تلخ
مقاله پالينولوژي
مقاله پتانسيل هيدروکربورزايي
مقاله کپه داغ

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قاسمي نژاد ابراهيم
جناب آقای / سرکار خانم: رضايي زينب

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سازندآب تلخ با سن كامپانين – ماستريختين يکي از واحد هاي سنگ چينه اي حوضه رسوبي كپه داغ به شمار مي رود. پالينومورف هاي دريايي (داينوفلاژله ها) با درجه حفظ شدگي نسبتا خوب در قسمت زيرين و مياني اين سازند در برش الگو يافت مي شوند در حالي که نيمه بالايي برش حاوي تعداد اندکي پالينومورف مي باشد. در اين مطالعه علاوه بر پالينولوژي، تعداد ۷ نمونه مورد پيروليز راك – ايول قرار گرفت. مطالعه اسلايدهاي پالينولوژي نشان مي دهد که سازند آب تلخ در برش الگو در محيط نزديک ساحل تا حاشيه حوضه و تحت شرايط اکسيدان و با انرژي متوسط تا بالا نهشته شده است. نتايج حاصل از پيروليز راک – ايول نشان مي دهد که نمونه هاي اين سازند به مرحله کاتاژنز (Tmax بالاتر از ۴۳۵ درجه سانتيگراد) و در نتيجه به مرحله بلوغ نرسيده اند. اين نمونه ها محتوي کروژن نوع III وده و به لحاظ پتانسيل توليد هيدروکربور بسيار ضعيف مي باشند. نتايج حاصل از مطالعات پيروليز نتايج به دست آمده از مطالعه پالينولوژيکي نمونه ها را تاييد مي نمايد.

© حقوق سایت محفوظ است