۱۳۹۵-۰۵-۱۴

مقاله يافتن موثرترين عوامل در مدل شبيه سازي کنترل و مديريت شيبراهه در بزرگراه هاي درون شهري (مطالعه موردي با روش پلاکت بورمن) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۱ در مطالعات محيطي هفت حصار (هفت حصار) از صفحه ۶۷ تا ۷۴ منتشر شده است.
نام: يافتن موثرترين عوامل در مدل شبيه سازي کنترل و مديريت شيبراهه در بزرگراه هاي درون شهري (مطالعه موردي با روش پلاکت بورمن)
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله شبيه سازي ترافيکي
مقاله کنترل شيبراهه
مقاله پلاکت بورمن
مقاله Aimsun

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حسامي سعيد
جناب آقای / سرکار خانم: زمان پور حامد
جناب آقای / سرکار خانم: نوري عليرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با توسعه بزرگراه هاي شهري و به کارگيري ابزارهاي کنترل ترافيک بزرگراهي ابزار کنترل شيبراهه نيز به يکي از اصلي ترين ابزارها در مديريت ترافيک شهري در ساعت اوج مبدل شده است. ناگفته پيداست که مهندسي اين ابزار مهم مديريت ترافيک شهري بدون به کار گيري ابزارهاي رايانه اي حاصلي جز آزمون و خطا نخواهد داشت. يکي از راهکارهاي نوين در بررسي و مهندسي ترافيک به کارگيري ابزار شبيه سازي و مدل سازي ترافيک به وسيله اين ابزار است که مي تواند به نوبه خود موجب پيشگيري از آزمون و خطا و اتلاف وقت و سرمايه شود. با اين وجود در صورتي که نرم افزار شبيه ساز به درستي کاليبره نشده باشد، ممکن است با ارائه نتايج نادرست مشکلاتي را به وجود آورد. با توجه به تعداد زياد عوامل ورودي اغلب نرم افزارهاي شبيه ساز به خصوص نرم افزارهاي شبيه ساز خردنگر از سويي و از سوي ديگر پرهزينه بودن کاليبراسيون تمامي عوامل، لزوم يافتن عوامل موثرتر را امري مهم و حياتي مي نمايد. در اين مقاله از روش پلاکت-بورمن که در علوم کشاورزي و بيولوژي متناوبا مورد استفاده قرار گرفته و به عنوان يکي از دقيق ترين روش هاي تحليل حساسيت، در هنگام تعدد عوامل مورد بررسي به شمار مي رود به منظور تحليل حساسيت مدل نسبت به عوامل ورودي استفاده شده است. در مدل شبيه سازي شده از بزرگراه همت با در نظر گرفتن کنترل شيبراهه پارامتر، طول چرخه، به عنوان موثرترين عامل ورودي در مدل شبيه سازي شده براي محاسبه سرعت متوسط بزرگراه همت بدست آمد و در نهايت ترتيب اهميت عوامل موثر بر اين خروجي حياتي مشخص گرديد.

© حقوق سایت محفوظ است