۱۳۹۶-۰۷-۱۵

مقاله نگاهي به تاريخچه آموزش انشا و انواع آن در مناطق آلماني زبان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۴ در علوم انساني الزهرا از صفحه ۷۵ تا ۸۴ منتشر شده است.
نام: نگاهي به تاريخچه آموزش انشا و انواع آن در مناطق آلماني زبان
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله زبان آلماني
مقاله روش هاي آموزش انشا
مقاله زمينه هاي اجتماعي – تاريخي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مبصر نيلوفر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با بررسي سير تحول آموزش انشا در مناطق آلماني زبان به سه روش عمده برمي خوريم: روش تقليدي، روش بازسازي و روش توليدي روش تقليدي، روش حاکم بر مدارس لاتين در قرون وسطي بود. در اين روش هيچ امکاني براي خلاقيت ها و نظريات فردي فراگيران وجود نداشت. آنها تنها از روي نمونه هايي که از قبل در مورد موضوعات مختلف نوشته شده بود رونويسي مي کردند.
از قرن هفدهم به بعد زبان آلماني به تدريج جاي زبان لاتين را در مراکز آموزشي گرفت و به دنبال آن روش تقليدي نيز جاي خود را به روش تازه اي داد که روش بازسازي ناميده شد. در اين روش اگر چه متن انشا توسط دانش آموزان آماده مي شد اما ساختار نوشته ها ثابت و موضوعات نيز کليشه اي بود. از آنجا که روش بازسازي جوابگوي نيازهاي فراگيران به خصوص در سالهاي اوليه آموزش نبود روش ديگري به نام روش توليدي مطرح و متداول شد. اما بسياري از صاحب نظران روش اخير را کامل کننده دو روش ديگر مي دانند نه نفي کننده آن دو.
نوشته اي که در پيش رو داريد به بررسي تاريخچه آموزش انشا و زمينه هاي اجتماعي – تاريخي آن از آغاز تا امروز پرداخته و نقاط ضعف و قدرت هر يک را مشخص نموده است.

© حقوق سایت محفوظ است