۱۳۹۵-۰۴-۱۳

مقاله نانو حاملي بر گرفته از آرکي باکترها تحت عنوان آرکئوزوم و بررسي بار گذاري داروي سيس پلاتين بر روي آن که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۰ در تازه هاي بيوتكنولوژي سلولي مولكولي از صفحه ۹ تا ۱۳ منتشر شده است.
نام: نانو حاملي بر گرفته از آرکي باکترها تحت عنوان آرکئوزوم و بررسي بار گذاري داروي سيس پلاتين بر روي آن
این مقاله دارای ۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آرکئوزرم
مقاله سيس پلاتين
مقاله دارورساني هدفمند

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بزرگ نژاد عليرضا
جناب آقای / سرکار خانم: باغي فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: اكبرزاده عظيم
جناب آقای / سرکار خانم: ارجمند مهدي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: آرکئوزرم به عنوان يکي از حامل هاي ليپيدي جديد براي دارورساني هدفمند، جهت درمان انواع سرطان شناخته شده است. براي حذف اثرات جانبي دارو بر ساير سلول ها و رسيدن دوز بالاتري از دارو به سلول هدف، داروي ضد سرطان سيس پلاتين در آرکئوزرم کپسوله مي شود.
مواد و روش ها: آرکئوزرم از آرکي باکترهاي متانوژن استخراج شد و پس از انحلال در بافر فسفات، به منظور بارگذاري سيس پلاتين بر آرکئوزرم ساخته شده و تغيير اندازه ذرات به ابعاد نانو، محلول در سونيکاتور حمام دار سونيکه شد.
يافته ها: موازنه جرم با استفاده از دانسيته و جرم مولکولي مواد تشکيل دهنده محلول سونيکه شده محاسبه شد. سپس، ميزان درصد بارگذاري دارو بر روي نانوآرکئوزرم حاصل گرديد و در نهايت با استفاده از دستگاه زتاسايزر اندازه ذرات در ابعاد نانو تاييد شد.
نتيجه گيري: هدف از پژوهش حاضر، توليد نانوآرکئوزرم حامل داروي سيس پلاتين بود که به منظور دارورساني هدفمند، جهت درمان انواع سرطان به کار گرفته مي شود که با درصد بارگذاري مناسب به اين مهم دست يافتيم.

© حقوق سایت محفوظ است