۱۳۹۶-۰۷-۰۳

مقاله مقايسه نظام ارزشي دانش آموزان پسر هدايت شده به رشته هاي پنج گانه تحصيلي به عنوان اولويت اول در دبيرستانهاي خرم آباد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان ۱۳۸۰ در مجله علوم تربيتي و روانشناسي از صفحه ۱۲۵ تا ۱۳۶ منتشر شده است.
نام: مقايسه نظام ارزشي دانش آموزان پسر هدايت شده به رشته هاي پنج گانه تحصيلي به عنوان اولويت اول در دبيرستانهاي خرم آباد
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نظام ارزشي
مقاله هدايت تحصيلي
مقاله رشته هاي پنج گانه تحصيلي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كوشكي نصير
جناب آقای / سرکار خانم: مهرابي زاده هنرمند مهناز
جناب آقای / سرکار خانم: شكركن حسين

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقاله حاضر با عنوان مقایسه نظام ارزشی دانش آموزان پسر هدایت شده به رشته های پنج گانه تحصیلی به عنوان اولویت اول در دبیرستانهای خرم آباد می باشد. هدف از این مقاله این است که مشخص نماید آن نظام ارزشی می تواند به عنوان الگویی جهت تحصیل مدنظر مشاوران قرار گیرد. نمونه این پژوهش ۲۶۰ نفر از دانش آموزان رشته های پنج گانه (علوم تجربی، ریاضی – فیزیک، علوم انسانی، کار و دانش و فنی حرفه ای) می باشند، که از دبیرستانهای خرم آباد انتخاب شده اند. از آزمون نظام ارزشی آلپورت – ورنون ولیندزی استفاده شده است. این آزمون ۶ ارزش را می سنجد، جهت تحلیل داده ها از تحلیل واریانس یک راهه استفاده شده است و نتایج زیر به دست آمد: بین سنخهای نظام ارزشی دانش آموزان رشته های مختلف تحصیلی به جز ارزش سیاسی تفاوت معنی داری وجود دارد و این می تواند به عنوان الگویی جهت هدایت تحصیلی دانش آموزان به گرایشهای مختلف تحصیلی مدنظر مشاوران آموزش و پرورش در نظام جدید قرار گیرد. 

© حقوق سایت محفوظ است