۱۳۹۵-۰۳-۰۵

مقاله محاسبه روند جهاني شدن و پيش بيني آن در برنامه چهارم، با استفاده از مدل شبكه عصبي مصنوعي در اقتصاد ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۸ در تحقيقات اقتصادي از صفحه ۳۳ تا ۵۵ منتشر شده است.
نام: محاسبه روند جهاني شدن و پيش بيني آن در برنامه چهارم، با استفاده از مدل شبكه عصبي مصنوعي در اقتصاد ايران
این مقاله دارای ۲۳ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله جهاني شدن
مقاله شاخص هاي جهاني شدن
مقاله شبکه عصبي مصنوعي و برنامه چهارم توسعه اقتصادي اجتماعي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خداپرست شيرازي جليل
جناب آقای / سرکار خانم: رحمان ستايش عليرضا
جناب آقای / سرکار خانم: موسوي محسني رضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
انسان، در طول حيات طولاني خود، همواره روياي خلق موجودي با توانايي هاي مشابه و يا برتر از خود را در سر مي پرورانده است. در انتهاي قرن بيستم با دست يابي به مدل رياضي و منطقي شبكه عصبي مصنوعي براي يادگيري (شبيه مغز انسان)، او را به اين مسير كشاند كه خود خالق هوشي مجازي باشد، هوشي كه با كمك آن يك ماشين مي تواند مانند انسان بينديشد و هم چون او محيط پيرامونش را درك كند، آن چه را كه نياز دارد، بياموزد و بتواند از تجربه هاي گذشته استفاده كند و فراتر از آن، نگاهي به آينده داشته باشد.
در اين مقاله با استفاده از روش شبكه عصبي مصنوعي، برخي از شاخص هاي جهاني شدن مربوط به بخش هاي عمده كشور (كشاورزي – صنعت و معدن – خدمات و ساختمان) طي سال هاي ۸۰-۱۳۳۸، مورد محاسبه و بررسي و براي سال هاي ۸۱ تا ۸۸، مورد پيش بيني قرار گرفته است.
پيش بيني هاي انجام شده نشان مي دهد كه هر چند ميزان شاخص ادغام تجارت بين الملل(LIT)  در بخش صنعت نسبت به بقيه بخش ها بالاتر است، ولي روند كاهش آن نشان از تضعيف اين بخش در طول زمان، در عرصه تجارت جهاني دارد. از سوي ديگر، ساير بخش ها نيز افزايش شاخص جهاني شدن در طول برنامه چهارم توسعه را نشان مي دهند.

© حقوق سایت محفوظ است