۱۳۹۶-۰۶-۲۷

مقاله كيفيت نان توليدي و وضعيت بهداشتي نانوايي‌ هاي شهر رفسنجان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان و پاييز ۱۳۸۲ در مجله دانشگاه علوم پزشکي رفسنجان از صفحه ۱۸۰ تا ۱۸۶ منتشر شده است.
نام: كيفيت نان توليدي و وضعيت بهداشتي نانوايي‌ هاي شهر رفسنجان
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله كيفيت نان
مقاله وضعيت بهداشتي
مقاله نانوايي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ملكوتيان محمد
جناب آقای / سرکار خانم: لولويي مهشيد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: نان قوت غالب مردم كشورهاي خاورميانه به ويژه ايران را تشكيل مي‌دهد در كشورهاي مختلف نان بين ۸۰-۱۸ درصد مواد غذايي مردم را تامين مي‌نمايد. به طور متوسط هر ايراني روزانه ۳۵۰-۳۰۰ گرم نان مصرف مي‌كند و حدود ۴۰٫۲% انرژی یک فرد از نان به دست می آید. سالانه حدود ۶ ميليون تن نان در كشور توليد مي‌شود كه ۲ ميليون تن آن بنا به عللي از بين مي‌رود. مطالعه حاضر در ارتباط با شهر رفسنجان انجام شد.
مواد و روش‌ها: مطالعه به روش مقطعي بر روي تعداد ۸۱ نانوايي شهر رفسنجان از اوايل خرداد ماه تا اواخر آبان ماه ۱۳۸۱ انجام گرفت. متغيرهايي مانند pH، نمك طعام، ميزان خمير، سطح سوختگي در نان های مختلف (تافتون، سنگک و فانتزی) و وضعيت بهداشتي نانوايي‌ها مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت.
يافته‌ها: نتايج اين مطالعه نشان داد كه ۳۶/۱۰ درصد از هر نان توليدي خمير بوده است. در مجموع به ازاي هر قرص نان توليدي به طور متوسط ۲/۴ سانتي‌متر مربع از سطح نان سوخته و غيرقابل مصرف بوده است. ميانگين pH در كليه نان‌ها به طور متوسط ۴/۵ بدست آمد. اما ۲/۲۲ درصد نانوايي‌ها pH نان‌ آن‌ها بيش از استاندارد است. ميانگين كلي نمك موجود به ازاي هر قرص نان توليدي۳٫۲۷  گرم است كه زير استاندارد ايران مي‌باشد. بررسي انجام شده در ارتباط با وضعيت بهداشتي نانوايي‌ها نشان داد كه تنها ۱۶ درصد نانوايي‌هاي شهر از سطح بهداشتي خوب و قابل قبولي برخوردار مي‌باشند.
نتيجه‌گيري: آموزش كارگران نانوايي‌ها، نظارت و كنترل مداوم بهداشتي، دقت و مراقبت در تهيه مواد اوليه مرغوب، انجام تحقيقات كاربردي مستمر براي بالا بردن كيفيت نان، آموزش مصرف كنندگان نسبت به نحوه نگهداري نان، اعمال تدابير اجرايي شديد براي حذف جوش شيرين و ساير مواد شيميايي از فرآيند توليد نان از جمله اقداماتي است كه مي‌تواند در جهت اصلاح امور موثر افتد.

© حقوق سایت محفوظ است