۱۳۹۶-۰۶-۳۰

مقاله كاربرد روش تاگوچي در تعيين شرايط عملياتي مقاوم در مقابل عوامل اغتشاش در فلوتاسيون سنگ معدن مس سرچشمه که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۳ در فني و مهندسي مدرس از صفحه ۷۷ تا ۸۶ منتشر شده است.
نام: كاربرد روش تاگوچي در تعيين شرايط عملياتي مقاوم در مقابل عوامل اغتشاش در فلوتاسيون سنگ معدن مس سرچشمه
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله طراحي آزمايش
مقاله روش تاگوچي
مقاله طراحي آماري
مقاله فلوتاسيون
مقاله مس سرچشمه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شفايي تنكابني سيدضياالدين
جناب آقای / سرکار خانم: بنيسي صمد
جناب آقای / سرکار خانم: كارآموزيان محمد
جناب آقای / سرکار خانم: اسلامي افسر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بهينه سازي فرآيندها يکي از مهمترين فعاليتهاي جاري صنايع است، که لازمه آن تحقيقات کاربردي است. از طرف ديگر، افزايش هزينه هاي تحقيقات، دسترسي به روشهايي آزمايشي را که با کمترين تعداد، نتايج دقيقي را ارايه کند، ضروري ساخته است. از دو دهه پيش، روشهاي مختلفي ارايه شده که روش تاگوچي در مقايسه با ديگر روشهاي طراحي آزمايش، ضمن دارا بودن اين نقش، به دليل جامع تر بودن، بيشتر به کار برده مي شود. در اين روش امکان کاهش تاثير عوامل غيرقابل کنترل بر مقدار پاسخ با استفاده از پارامتري به نام نسبت سيگنال به اغتشاش ميسر است. در اين روش، شرايط عملياتي به نحوي تعريف مي شود که پاسخ آزمايشها، نسبت به عواملي که موجب منحرف شدن مقدار هدف از مقدار مطلوب مي شوند، مقاوم شده و در نتيجه کمترين تغيير در خروجي آزمايشها يا پاسخ سيستم، مشاهده مي شود.
در اين مقاله، نسبت سيگنال به اغتشاش به طور مفصل تشريح و با ارايه مطالعه اي موردي که در مجتمع مس سرچشمه انجام شده، وجوه مختلف استفاده از اين پارامتر، بررسي مي شود. هدف مطالعه موردي، تعيين شرايطي است که بررسي ميزان بازيابي در عمليات فلوتاسيون مخلوط سنگهاي کالکوپيريتي و کالکوسيتي نسبت به عامل غير قابل کنترل – يعني نوع سنگ معدن – کمترين نوسان را داشته يا به بيان ديگر مقاوم شود.

© حقوق سایت محفوظ است