۱۳۹۵-۰۱-۱۳

مقاله عنوان فارسي: واکاوي ديدگاه فقهاي مذاهب اسلامي در سقط جنين، ناظر به سلامتي مادر و جنين (عنوان عربي: تنقيب آراء الفقهاء في المذاهب الإسلامية عن الإجهاض بالنظر إلي صحة الأم و النجنين) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۲ در پژوهش هاي فقه و حقوق اسلامي (فقه و مباني حقوق اسلامي) از صفحه ۱۰۹ تا ۱۲۸ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسي: واکاوي ديدگاه فقهاي مذاهب اسلامي در سقط جنين، ناظر به سلامتي مادر و جنين (عنوان عربي: تنقيب آراء الفقهاء في المذاهب الإسلامية عن الإجهاض بالنظر إلي صحة الأم و النجنين)
این مقاله دارای ۲۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله كليدواژه فارسي: سقط
مقاله جنين
مقاله نفخ روح
مقاله جواز
مقاله حرمت (كليدواژه عربي: الإجهاض
مقاله الجنين
مقاله نفخ الروح
مقاله الجواز
مقاله الحرمة)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فتاحي نسرين
جناب آقای / سرکار خانم: موسوي مقدم سيدمحمد
جناب آقای / سرکار خانم: خادمي مريم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکيده فارسي:
سقط جنين يکي از معضلات مهم اجتماعي در عصر حاضر است. آيا با توجه به خطرهايي که براي جان مادر يا سلامتي جنين وي وجود دارد، مي توان حکم به سقط جنين داد؟ فقهاي اهل سنت، درباره سقط جنين پيش از نفخ روح ديدگاه هاي گوناگوني دارند، ليکن همه آنها سقط جنين پس از نفخ روح را در حالت عادي حرام مي دانند. فقهاي اماميه، سقط جنين قبل و بعد از نفخ روح بدون هيچ سببي را حرام مي دانند. بيشتر فقها، در صورت وجود خطر براي سلامتي مادر، سقط جنين را پيش از نفخ روح مجاز مي دانند و اگر براي جان مادر خطر داشته باشد، سقط جنين را پس از نفخ روح نيز جايز مي دانند زماني که جنين ناقص الخلقه و نگهداري آن باعث عسر و حرج باشد، برخي فقهاي اهل تسنن و اماميه سقط آن را پيش از نفخ روح را جايز مي دانند.

© حقوق سایت محفوظ است