۱۳۹۵-۰۴-۱۶

مقاله عنوان فارسي: تحليل محتوا و نقد داستان هاي ديني منتشر شده براي كودكان و نوجوانان در سال هاي ۱۳۸۰‐۱۳۸۵ (عنوان عربي: تحليل محتوي، و نقد القصص الدينية للاطفال و اليافعين الصادرة بين عامي ۲۰۰۱‐۲۰۰۶) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز و زمستان ۱۳۹۰ در تربيت اسلامي از صفحه ۱۴۵ تا ۱۷۲ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسي: تحليل محتوا و نقد داستان هاي ديني منتشر شده براي كودكان و نوجوانان در سال هاي ۱۳۸۰‐۱۳۸۵ (عنوان عربي: تحليل محتوي، و نقد القصص الدينية للاطفال و اليافعين الصادرة بين عامي ۲۰۰۱‐۲۰۰۶)
این مقاله دارای ۲۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله كليد واژه فارسي: داستان هاي ديني
مقاله داستان هاي ديني كودكان و نوجوانان
مقاله تحليل محتواي داستان هاي ديني (كليد واژه عربي: القصص الدينيه
مقاله القصص الدينية للأطفال و اليافعين
مقاله تحليل محتوي القصص الدينيه)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: محمدي مهدي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده فارسی:
به منظور تحليل محتواي داستان هاي ديني منتشر شده براي كودكان و نوجوانان در سال هاي ۱۳۸۰‐۱۳۸۵ با استفاده از پايگاه اطلاع رساني خانه كتاب ايران، ۲۹۱ عنوان اثر داستاني شناسايي و ارزيابي شدند. بعد از دسته بندي داستان هاي بررسي شده در دوازده دسته موضوعي، مشخص شد كه داستان هاي مربوط به سرگذشت و فضايل پيامبران، فضايل معصومان (ع) و داستان هاي اخلاقي رتبه هاي اول تا سوم موضوعات داستان ها را به خود اختصاص داده اند. سرگذشت منسوبان پيامبران و سرگذشت علما با كمترين تعداد در رده هاي پايين قرار گرفتند. در ميان پيامبران حضرت محمد (ص)، حضرت ابراهيم و حضرت يوسف و در ميان ائمه حضرت مهدي (عج)، حضرت علي (ع) و امام حسين (ع) بيشترين آثار را به خود اختصاص داده بودند. در پايان با توجه به مسائل و مشكلات شناسايي شده پيشنهادهايي ارائه شده است.

© حقوق سایت محفوظ است