۱۳۹۶-۰۶-۲۶

مقاله علل شكست و عدم نتيجه گيري مناسب از اجراي طرحهاي تحقيقاتي مصوب شوراي پژوهشي دانشگاه علوم پزشكي تهران (۱۳۶۴ تا پايان سال ۱۳۷۹) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۸۱ در مجله دندانپزشکي (دانشگاه علوم پزشکي تهران) از صفحه ۶۶ تا ۷۳ منتشر شده است.
نام: علل شكست و عدم نتيجه گيري مناسب از اجراي طرحهاي تحقيقاتي مصوب شوراي پژوهشي دانشگاه علوم پزشكي تهران (۱۳۶۴ تا پايان سال ۱۳۷۹)
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله طرح تحقيقاتي
مقاله شكست
مقاله نتيجه ‌گيري
مقاله دانشگاه علوم پزشكي تهران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: زرين آرا عليرضا
جناب آقای / سرکار خانم: علاالديني فرشيد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
فعاليت عمده معاونت پژوهشي دانشگاه نظارت بر به اجرا درآوردن طرحهاي تحقيقاتي با كمك و استفاده از توان هيات علمي است. اجراي طرحهاي تحقيقاتي در برخي موارد با عدم دستيابي به اهداف و اجراي كامل آنها مواجه مي شود. هدف از اين پژوهش تعيين ميزان و علل شكست طرحهاي تحقيقاتي از بدو تاسيس دانشگاه علوم پزشكي تهران تا سال ۱۳۷۹ مي باشد. مطالعه به صورت مورد-شاهدي انجام پذيرفت كه درآن ۷۰ طرح مختومه شده با ۷۱ طرح خاتمه يافته مورد مقايسه قرار گرفتند. براي تمامي پرونده ها، پرسشنامه طرح تكميل و اطلاعات به دست آمده وارد نرم افزار شد و تجزيه و تحليل داده ها انجام پذيرفت. انواع مطالعات، محل اجراي طرح، نوع طرح از نظر روش، رتبه علمي مجريان طرح و مدت زمان پيش بيني شده در طرحها از جمله عواملي بودند كه در شكست طرحها موثر بوده اند و عوامل تعدد مجريان، سابقه كار تحقيقاتي و داشتن موقعيت اجرايي مجري در شكست طرحها موثر نبوده است. بيشترين علت مختومه شدن طرحها عدم پيگيري مجري بوده است. شوراي پژوهشي در هنگام تصويب طرح بايد به پيش بيني هاي زماني و مالي طرحها توجه نمايد و واقعي بودن آنها را به عنوان يك عامل مهم در خاتمه يافتن طرحها در كنار روش كار صحيح در نظر بگيرد.

© حقوق سایت محفوظ است