۱۳۹۵-۰۲-۰۶

مقاله طراحي محيطي زيرساخت هاي اکولوژيک منظر شهري با استفاده از اصل پيوستگي با انشعابات (AWOP) به منظور ارتقاي کيفيت زندگي شهري (مطالعه موردي: منطقه دو شهرداري تهران) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۹۳ در محيط شناسي از صفحه ۵۵۹ تا ۵۷۲ منتشر شده است.
نام: طراحي محيطي زيرساخت هاي اکولوژيک منظر شهري با استفاده از اصل پيوستگي با انشعابات (AWOP) به منظور ارتقاي کيفيت زندگي شهري (مطالعه موردي: منطقه دو شهرداري تهران)
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اصل پيوستگي با انشعابات
مقاله زيرساخت هاي اکولوژيک
مقاله طراحي اکولوژيک منظر
مقاله کيفيت زندگي شهري
مقاله منطقه دو تهران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كوخائي طاهره
جناب آقای / سرکار خانم: مثنوي محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
جمعيت شهرها در جهان به نحو فزاينده اي رو به گسترش است و طبق گزارش ها از سال ۲۰۰۸ بيش از نيمي از جمعيت جهان در شهرها زندگي مي کنند. رشد جمعيت، گسترش مقياس شهر و تراکم توسعه صنعتي، اکوسيستم ها و الگوهاي اصلي اکولوژيکي منطقه اي را به شدت تغيير داده و به ازدياد توليد آلاينده هايي منجر شده و محيط زيست اکولوژيکي شهر را تحت تاثير قرار داده است. اين امر همچنين سلامت، بقا و کيفيت زندگي شهروندان را تهديد مي کند. هدف اين پژوهش شناخت، تحليل و طراحي محيطي زيرساخت هاي اکولوژيک منظر با استفاده از اصل پيوستگي با انشعابات، در منطقه دو شهرداري تهران به منظور بهبود ساختار و الگوهاي اصلي اکولوژيک منطقه و در نهايت افزايش سطح کيفيت زندگي شهروندان است. به همين منظور اصل AWOP که از اصول مهم و کاربردي علم اکولوژي منظر است مطالعه و معرفي شد. سپس، زيرساخت هاي اکولوژيک منظر در سطح منطقه دو شناسايي شدند. در مرحله بعد پس از مشاهدات و بررسي هاي ميداني چارچوب سياست ها و اقدامات استراتژيک در چارچوب طراحي اکولوژيک زيرساخت هاي شهري در حيطه هاي تقويت، حفاظت، بهسازي و مرمت در پنج پهنه اکولوژيک مهم و اساسي روددره درکه، روددره فرحزاد، پارک پرديسان، کانال سيل برگردان غرب و باغ هاي طرشت تدوين و در نهايت شبکه زيرساخت هاي اکولوژيک منظر منطقه طبق اصل معرفي شده، طراحي شد.

© حقوق سایت محفوظ است