۱۳۹۵-۰۱-۱۲

مقاله حقوق خانواده در برابر پخش برنامه هاي ماهواره اي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۲ در فصلنامه خانواده پژوهي از صفحه ۵۰۷ تا ۵۲۳ منتشر شده است.
نام: حقوق خانواده در برابر پخش برنامه هاي ماهواره اي
این مقاله دارای ۱۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله خانواده
مقاله ماهواره
مقاله تربيت فرزندان
مقاله اخلاق جنسي
مقاله جهاني شدن

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: روشن محمد
جناب آقای / سرکار خانم: خليل زاده سيدمحمدمهدي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
نهاد خانواده به عنوان مهم ترين واحد اجتماعي هميشه مورد توجه و حمايت علم حقوق بوده است، با صنعتي شدن جوامع و تغييرات دروني و بيروني در نهاد خانواده توسط عوامل متعدد از جمله ماهواره ها نياز به راهكارهاي جديد حمايتي در اين موضوع به چشم مي خورد.
از طرفي ماهواره ها با تاثير بر سبك زندگي و الگوي بومي خانواده ها سبب سوء معاشرت، خشونت، سستي مباني خانواده، سخت شدن تربيت فرزندان و انحرافات در اخلاق و فرهنگ جنسي نهاد خانواده شده اند. حال مي دانيم كه طبق قوانين اساسي و مدني، تحكيم خانواده، تشييد مباني خانواده، معاضدت در تربيت فرزندان، هرچند به عنوان تکاليف والدين ذکر شده است اما از حقوق اصلي اين نهاد به حساب مي آيند. هرجا که تکليف وجود دارد صاحب حق نيز موجود است. نهاد خانواده به عنوان يک پديده اجتماعي از همه اين حقوق برخوردار است.
به نظر مي رسد كه بررسي حقوق نهاد خانواده در برابر برنامه هاي ماهواره اي در قوانين فعلي و ارائه راهكار براي حمايت از خانواده يكي از خلأهاي موجود در فضاي حقوقي و ارتباطاتي را پوشش مي دهد كه در اين مقاله به آن خواهيم پرداخت.

© حقوق سایت محفوظ است