۱۳۹۵-۰۱-۰۹

مقاله توانمندي هاي فناورانه عرضه کالاهاي سرمايه اي پيچيده در کشورهاي در حال توسعه: مطالعه موردي يک شرکت در صنعت برقابي ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۹۲ در سياست علم و فناوري از صفحه ۶۷ تا ۸۰ منتشر شده است.
نام: توانمندي هاي فناورانه عرضه کالاهاي سرمايه اي پيچيده در کشورهاي در حال توسعه: مطالعه موردي يک شرکت در صنعت برقابي ايران
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله توانمندي فناورانه
مقاله کشورهاي در حال توسعه
مقاله کالاهاي سرمايه اي پيچيده
مقاله همپايي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: کيامهر مهدي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
اين مقاله به بررسي انباشت توانمندي هاي فناورانه در بنگاه هاي عرضه کننده کالاهاي سرمايه اي پيچيده در کشورهاي در حال توسعه مي پردازد و مبتني بر مطالعه موردي اکتشافي در يک بنگاه ايراني عرضه کننده نيروگاه هاي برقابي مي باشد. اين مطالعه، چارچوب هاي موجود از توانمندي هاي فناورانه در متون را به عنوان نقطه شروع کار ميداني استفاده مي کند. نتايج تحقيق نشان مي دهد که اين چارچوب ها که عموما بر اساس تجارب همپايي در صنايع توليد انبوه در کشورهاي آسيايي شکل گرفته اند براي درک انباشت توانمندي هاي فناورانه در کالاهاي سرمايه اي پيچيده که در تعداد کم يا در قالب پروژه عرضه مي شوند کفايت نمي کند. مقاله چارچوبي جايگزين را بر اساس يافته هاي تحقيق پيشنهاد مي دهد و الزامات يافته ها را از ابعاد نظري، سياست گذاري و استراتژي بنگاهي بررسي مي کند.

© حقوق سایت محفوظ است