۱۳۹۵-۰۵-۰۱

مقاله تحليلي نو براي روايات، اولين جامع قرآن کريم که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان ۱۳۹۰ در آموزه هاي قرآني از صفحه ۳ تا ۳۴ منتشر شده است.
نام: تحليلي نو براي روايات، اولين جامع قرآن کريم
این مقاله دارای ۳۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله جمع قرآن
مقاله جامعان قرآن
مقاله جمع ابوبکر
مقاله زيد بن ثابت
مقاله جنگ يمامه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قربان زاده محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
نوشته شدن قرآن کريم در زمان پيامبر صلي اله عليه و آله و سلم، از مسلمات تاريخ قرآن کريم است. اما جمع قرآن توسط خلفا، منشا اختلافاتي درباره کتابت قرآن کريم شده است، و حتي ترديد هايي را درباره چگونگي نوشته شدن قرآن در زمان پيامبر صلي اله عليه و آله و سلم، به وجود آورده است. نوع برداشت و تحليل اين روايات تاثير زيادي در قضاوت، درباره کيفيت و مقدار نوشته شدن قرآن کريم در زمان پيامبر صلي اله عليه و آله و سلم و به طور کلي آغاز تدوين آن دارد.
تحليل هاي رايج اهل سنت درباره روايات جمع قرآن سبب شده است که اين روايات، يکي از زمينه هاي اصلي شبهه تحريف باشد. لذا نحوه تعامل با اين روايات بسيار مهم است. ما در اين جا تنها به تحليل محتوايي اين روايات مي پردازيم تا بتوانيم با استفاده از روايت هاي موجود و قراين و شواهد به دست آمده از آنها، درک روشن تري از جمع آوري قرآن در زمان خلفا، داشته باشيم. نتيجه اين درک روشن، دريافت تصوير درستي درباره تدوين قرآن کريم در زمان پيامبر صلي اله عليه و آله و سلم، و پس از ايشان خواهد بود.

© حقوق سایت محفوظ است