۱۳۹۶-۰۶-۲۳

مقاله بهينه سازي مسيريابي بار در راه آهن با استفاده از مدل هاي رياضي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تير ۱۳۸۳ در دانشکده فني دانشگاه تهران از صفحه ۱۸۷ تا ۱۹۷ منتشر شده است.
نام: بهينه سازي مسيريابي بار در راه آهن با استفاده از مدل هاي رياضي
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بهينه سازي عمليات
مقاله مدل هاي رياضي
مقاله برنامه ريزي تاكتيكي
مقاله تشكيل قطارهاي باري

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: افتخارزاده سيدفرهاد
جناب آقای / سرکار خانم: شاهي جليل

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
راههاي مختلفي براي نيل به کارايي اقتصادي در يک سيستم ريلي وجود دارد. از جمله اين راهها که بويژه در شرايط کشور ما موفقيت بيشتري را نويد مي دهد. مديريت بهينه منابع با استفاده از بهينه سازي عمليات است. امروزه يکي از ابزارهاي مهمي که براي اين منظور در اختيار قرار دارد. استفاده از مدل هاي رياضي است. در اين رابطه مي توان به سيستم هاي پشتيبان تصميم اشاره نمود که هسته اصلي آنها را يک مدل بهينه سازي رياضي تشکيل مي دهد.
در اين مقاله که حاوي نتايج يک تحقيق دانشگاهي است، يک مدل بهينه سازي جديد براي سطح برنامه ريزي تاکتيکي (ميان مدت) ارائه شده است که مسئله تشکيل قطارهاي باري در ايستگاههاي راه آهن را مورد بررسي قرار مي دهد. شناسايي گلوگاه ها، تعيين طول اقتصادي قطار، اولويت بندي زوج هاي تقاضا و تحلل هزينه ها از جمله کاربردهاي اين مدل هستند. اين مدل ابزار مناسبي براي مسيريابي جريان بار در شبکه و برنامه ريزي سرويس هاي باري تحت شرايط معين است. جواب بدست آمده از حل اين مدل مي تواند راهنماي مناسبي براي برنامه ريزي هوشمندانه توسط مديران سيستم باشد.

© حقوق سایت محفوظ است