۱۳۹۶-۰۶-۲۶

مقاله برنامه ريزي راهبردي پژوهش زيست فناوري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۱ در پژوهش و برنامه ريزي در آموزش عالي از صفحه ۲۱۱ تا ۲۲۲ منتشر شده است.
نام: برنامه ريزي راهبردي پژوهش زيست فناوري
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله زيست فناورى, برنامه ريزى راهبردى, مهندسى ژنتيك, كميته ملى زيست فناورى, سياستگذارى

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صنعتي محمدحسين
جناب آقای / سرکار خانم: نورايي منوچهر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
براى اين که يک کشور يا هر سازمانى بتواند با شرايط محيطى که بسرعت متحول شده و تغيير پيدا مى کند، با شيوه هاي عقلايي و مناسب برخورد کرده و ضمن حل و فصل مسائل مهم و عمده داخلى، در صحنه بين المللى با حضور فعال به حيات خود ادامه دهد، بايد به طرحريزى استراتژيک پرداخته و براى هر مسأله استراتژيک، استراتژيهاى مناسبى را برگزيند.
استراتژى ملّى هر کشور به طور اصولى طيف وسيعى از استراتژيهاى مختلف آن کشور را در زمينه هاي مختلف از جمله: آموزش، تحقيقات، علم، تکنولوژى، صنعت و غيره در برمي گيرد. استراتژى ملى، جهتگيريهاى کشور را در ابعاد مختلف سياسى، اقتصادى، اجتماعى، فرهنگى، دفاعى، امنيتى و غيره نشان مى دهد.
تدوين استراتژى در سطح ملّى به اطلاعات جامع، گروه طرحريزى متشکل از متخصصان هر رشته، خواست مسئوولان تراز اول کشور، همکارى مديريتهاى کلان و بسيج ملى براى اجراى موفقيت آميز آن نياز دارد. اين مقاله سعى دارد اهميت زيست _ فنّاورى و ضرورت تدوين يک استراتژى ملى براى اين فنّاورى و لزوم همکارى ملى براى رسيدن به اهداف آن را تبيين نمايد.

مطالب مشابه

© حقوق سایت محفوظ است