۱۳۹۶-۰۶-۲۶

مقاله برنامه تحقيقات كشاورزي در ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۱ در اقتصاد كشاورزي و توسعه از صفحه ۲۷۹ تا ۳۰۱ منتشر شده است.
نام: برنامه تحقيقات كشاورزي در ايران
این مقاله دارای ۲۳ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تحقيقات كشاورزي
مقاله بودجه هاي دولتي تحقيقات
مقاله تحقيقات دانشگاهي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مرعشي سيدنصراله
جناب آقای / سرکار خانم: شيخان ناهيد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
امروزه همه كشورها، اعم از كشورهاي صنعتي و در حال توسعه در تلاشند تا بر حجم سرمايه گذاري هاي تحقيقاتي خود بيفزايند. در اين ميان كشورهاي صنعتي براي حفظ موقعيت و يا افزايش برتري خويش در صحنه هاي رقابت بين المللي، در تحقيقات سرمايه گذاري مي كنند و كشورهاي در حال توسعه نيز دريافته اند كه براي رسيدن به رشد و توسعه واقعي و حل و رفع اصولي مسائل و مشكلات اقتصادي و اجتماعي خود راهي جز سرمايه گذاري در زمينه تحقيقات ندارند. .
تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي از مواردي است كه كشورها، به ويژه كشورهاي صنعتي پيشرفته، به آن اهميت خاصي مي دهند، زيرا از طرفي جهان كنوني با مشكلات فزاينده اي مانند افزايش روز افزون جمعيت، آلودگي هاي مختلف و اثرات زيانبار زيست محيطي آنها و….. رو به رو است و از طرف ديگر كشاورزي در توسعه پايدار كشورها اثر مهمي دارد. .
در اين مقاله ابتدا روند اعتبارات تحقيقاتي در ايران بررسي و با كشورهاي منتخب مقايسه مي شود. سپس اعتبارات برنامه تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي در ايران و نيز اعتبارات برنامه تحقيقات دانشگاهي، بررسي و با اعتبارات بخش دولتي (نه بخش خصوصي) ساير كشورها مقايسه مي گردد.

© حقوق سایت محفوظ است