۱۳۹۶-۰۷-۱۴

مقاله بررسي گل فشان پيرگل واقع در شرق آتشفشان بزمان و ويژگي هاي آن که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان ۱۳۸۳ در جغرافيا و توسعه از صفحه ۱۹۱ تا ۲۰۸ منتشر شده است.
نام: بررسي گل فشان پيرگل واقع در شرق آتشفشان بزمان و ويژگي هاي آن
این مقاله دارای ۱۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله گل افشان
مقاله پیرگل
مقاله مارن
مقاله خروج گل و گاز
مقاله حباب
مقاله دهانه فعال و غیرفعال

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: نگارش حسين

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
گل افشان پيرگل که يکي از پديده هاي ناشناخته ژئومورفولوژي استان سيستان و بلوچستان و از جاذبه هاي طبيعي بسيار زيباي اين استان محسوب مي شود. در کوه هاي سياه بندان در شرق بزمان و در جنوب غربي خاش واقع شده است. ارتفاع اين گل افشان از سطح زمين ۱۲۷ متر و حداکثر ارتفاع آن از سطح دريا ۱۶۶۷ متر مي باشد. اين گل افشان در حال حاضر هفت دهانه فعال و ۳ يا ۴ مخروط غير فعال دارد و بر روي يک تپه مارني با وسعتي در حدود ۵۰ هکتار، واقع شده است.
آب خروجي از اين گل افشان کاملا شور و گل آن تقريبا رقيق و رنگ آن خاکستري تيره است. مقدار گاز خروجي آن نسبتا کم و از نوع گاز دي اکسيد کربن (CO2) مي باشد.
اين گل افشان تاکنون مورد مطالعه قرار نگرفته و حتي بر روي نقشه هاي زمين شناسي ايران هم نشان داده نشده است. بنابراين با توجه به فقر منابع کتابخانه اي، در اين مقاله سعي بر اين خواهد بود که از تجربه ۱۳ سال کار مستمر و ميداني نگارنده بر روي گل افشان هاي استان جهت جبران اين نقيصه بهره گرفته شود.

© حقوق سایت محفوظ است