۱۳۹۶-۰۶-۲۷

مقاله بررسي كيفي اختلال هاي رفتاري دانش آموزان ديرآموز ارجاعي به كلينيك كاردرماني که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۱ در مجله روانپزشكي و روانشناسي باليني ايران (انديشه و رفتار) از صفحه ۶۷ تا ۷۲ منتشر شده است.
نام: بررسي كيفي اختلال هاي رفتاري دانش آموزان ديرآموز ارجاعي به كلينيك كاردرماني
این مقاله دارای ۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اختلال رفتاري
مقاله روش بحث گروهي
مقاله كودكان ديرآموز
مقاله پرسشنامه راتر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بهنيا فاطمه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف: مراد از اين پژوهش بررسي كيفي اختلال هاي رفتاري دانش آموزان دختر ديرآموز بوده است.
روش: نخست ۲۴ دانش‏آموز داراي اختلال رفتاري كه ازسوي آموزگاران به كلينيك كاردرماني ارجاع شده بودند توسط پرسشنامه رفتاري راتر (فرم آموزگار) مورد سنجش قرارگرفتند. سن آنها بين ۸-۶ سال بود. برپايه پرسشنامه رفتاري راتر، ۱۸ نفر داراي اختلال رفتاري بودند كه با خانواده‏هاي آنها و آموزگارانشان نشست‏هاي گروهي تشكيل گرديد. همچنين رفتار دانش‏آموزان در محيط آموزشي مشاهده شد. يافته‏ها: نشان داد كه اختلال رفتاري دانش آموزان ديرآموز بيشتر از نوع وابستگي به مادران در انجام تكاليف درسي و رفتارهاي عادتي (ناخن جويدن، لب مكيدن، جويدن مداد و …) بود. اختلال در رفتارهاي سازگارانه براي كاهش اضطراب ناشي از عدم موفقيت در كسب نمره ۲۰ و پيشرفت تحصيلي در شكلهاي گوناگون در اين كودكان نيز ديده شد.
نتيجه: اختلال هاي رفتاري شايع همراه با ديرآموزي به راحتي با مشاوره با والدين و آموزگاران قابل شناسايي، راهنمايي و درمان است.

© حقوق سایت محفوظ است