۱۳۹۶-۰۶-۲۷

مقاله بررسي فلور زير لثه‌ اي بيماران مبتلا به (Rapidly Progressive Periodontitis (RPP از نظر وجود (Actinobacillus Actinomycetem Comitans (Aa که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۸۰ در مجله دندانپزشکي (دانشگاه علوم پزشکي تهران) از صفحه ۳۸ تا ۴۴ منتشر شده است.
نام: بررسي فلور زير لثه‌ اي بيماران مبتلا به (Rapidly Progressive Periodontitis (RPP از نظر وجود (Actinobacillus Actinomycetem Comitans (Aa
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بيماري پريودنتيت RP
مقاله اكتينوباسيلوس اكتينوميست كوميتانس
مقاله كشت ميكروبي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حقيقتي فريده
جناب آقای / سرکار خانم: ايوبيان مركزي نادر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
گونه اي خاص از بيماريهاي پريودنتال به نام Rapidly Progressive Periodontitis (RPP) ناميده مي شود. سن ابتلا به اين بيماري قبل از 39 سالگي و سرعت تخريب استخوان و از بين رفتن چسبندگيها ۴ تا ۵ برابر ساير بيماريهاي پريودنتال گزارش شده است. هدف از اين مطالعه تعيين ميزان حضور اكتينوباسيلوس اكتينوميست كوميتانس در ضايعات پيشرفته پريودنتال مي باشد. در اين مطالعه، باكتري موجود در فلور زير لثه اي ۱۵ نفر از مبتلايان به RPP جمعا از ۶۰ ناحيه با استفاده از روش كشت بيهوازي و كاپنوفيل مورد بررسي قرار گرفتند. ۱۳ بيمار ( ۶/۸۶%) از لحاظ وجود اكتينوباسيلوس Aa مثبت بودند و ۲ بيمار (۳/۱۳%) پس از ۲ بار نمونه گيري در كشت Aa قابل شناسايي نبودند. ۲۹ ناحيه (۳/۴۸%) از لحاظ وجود Aa مثبت و ۳۱ ناحيه (۷/۵۱%) منفي بود. در اين بررسي در مجموع از ۷/۸۶% بيماران اكتينوباسيلوس جدا و كشت داده شد.

© حقوق سایت محفوظ است