۱۳۹۶-۰۷-۰۳

مقاله بررسي عوامل موثر در استفاده از منابع الكترونيكي اطلاعات در ميان اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي شيراز و علوم پزشكي شيراز با تأكيد بر شبكه اينترنت و ديسك هاي نوري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۱ در علوم اجتماعي و انساني دانشگاه شيراز از صفحه ۱۰۴ تا ۱۱۹ منتشر شده است.
نام: بررسي عوامل موثر در استفاده از منابع الكترونيكي اطلاعات در ميان اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي شيراز و علوم پزشكي شيراز با تأكيد بر شبكه اينترنت و ديسك هاي نوري
این مقاله دارای ۱۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اينترنت
مقاله ديسك هاي نوري
مقاله اطلاعات الكترونيكي
مقاله فن آوري هاي اطلاعاتي
مقاله دانشگاه شيراز
مقاله دانشگاه علوم پزشكي شيراز

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حياتي زهير
جناب آقای / سرکار خانم: ستوده هاجر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
قابليت هاي منحصر به فرد ديسك هاي نوري و شبكه اينترنت در فراهم آوري اطلاعات و ارتباطات فرا زماني و فرا مكاني رويكردي گسترده به اين دو رسانه را در پي داشته است. بررسي عوامل انگيزشي و بازدارنده در استفاده از اين رسانه ها يكي از محورهاي تحقيقات است كه حركت در راستاي انطباق هر چه بيشتر نظام هاي اطلاع رساني با نيازهاي كاربران و بهره وري خدمات را تضمين مي كند.
اين مقاله مي كوشد تا به روش پيمايشي و با استفاده از آزمون هاي توصيفي و استنباطي، عوامل پيش گفته را در نزد اعضاي هيأت علمي دانشگاه هاي شيراز و علوم پزشكي شيراز بررسي كند. يافته ها نشانگر آن است كه در استفاده از اين دو رسانه، عواملي چون جنسيت، درجه علمي و مرتبه دانشگاهي، ميزان آشنايي با رايانه و نيز آموزش استفاده از اين منابع دخالت دارند. موانع موجود بر سر راه استفاده از اين منابع به دو دسته عوامل فردي و عوامل ناشي از نظام اطلاعاتي، مربوط مي شود. مشكلات فردي شامل مسأله عدم آشنايي غير كاربران و نياز به آموزش بيشتر در بين كاربران و نيز مسأله كمبود وقت در هر دو گروه مي باشد. مسايل مربوط به نظام عبارتند از: عدم دسترسي آسان، هزينه و محدوديت هاي فني و امكاناتي.

© حقوق سایت محفوظ است