۱۳۹۵-۰۱-۲۰

مقاله بررسي رفتار الکتروشيميايي فولاد زنگ نزن ۳۰۴ کم کربن در يک محلول قليايي با روش موت- شاتکي و طيف سنجي امپدانس الکتروشيميايي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۳ در فرآيندهاي نوين در مهندسي مواد (مهندسي مواد مجلسي) از صفحه ۷۵ تا ۸۵ منتشر شده است.
نام: بررسي رفتار الکتروشيميايي فولاد زنگ نزن ۳۰۴ کم کربن در يک محلول قليايي با روش موت- شاتکي و طيف سنجي امپدانس الکتروشيميايي
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فولاد زنگ نزن
مقاله لايه رويين
مقاله آزمون موت- شاتکي
مقاله طيف سنجي امپدانس الکتروشيميايي
مقاله محلول قليايي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فتاح الحسيني آرش
جناب آقای / سرکار خانم: ايمان طلب اميد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در اين تحقيق، رفتار الکتروشيميايي فولاد زنگ نزن ۳۰۴ کم کربن در يک محيط قليايي بررسي شد. منحني هاي پلاريزاسيون نشان دادند که اين فولاد زنگ نزن در محيط قليايي، رفتار رويين قابل قبولي را ارائه مي دهد. نتايج آزمون هاي موت- شاتکي نشان داد که رفتار نيمه هادي لايه رويين فولاد زنگ نزن ۳۰۴ کم کربن از نوع p-مي باشد. هم چنين نتايج آزمون هاي موت- شاتکي نشان داد که چگالي گيرنده هاي الکتروني در محدوده ۱۰۲۱ بر سانتي متر مکعب قرار دارد و با افزايش زمان کاهش مي يابد. نتايج طيف سنجي امپدانس الکتروشيميايي آشکار ساخت که با افزايش زمان تشکيل لايه رويين از ۱ به ۱۲ ساعت، مقاومت لايه رويين و مقاومت انتقال بار و در نتيجه مقاومت پلاريزاسيون افزايش مي يابند که به واسطه افزايش ضخامت لايه رويين است.

© حقوق سایت محفوظ است