۱۳۹۶-۰۶-۳۱

مقاله بررسي اثر سولفات استرانسيم به عنوان كاتاليست بر روي بهره وري كاتدي و تعيين منطقه براق پوشش ايجاد شده توسط حمام آبكاري كروم سخت که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۱ در دانشکده فني دانشگاه تبريز از صفحه ۲۱ تا ۲۹ منتشر شده است.
نام: بررسي اثر سولفات استرانسيم به عنوان كاتاليست بر روي بهره وري كاتدي و تعيين منطقه براق پوشش ايجاد شده توسط حمام آبكاري كروم سخت
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله كروم سخت
مقاله كاتاليست
مقاله سولفات استرانسيم
مقاله هول سل
مقاله بهره وري كاتدي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: پرويني احمدي نقي
جناب آقای / سرکار خانم: آزادبه مازيار
جناب آقای / سرکار خانم: بهلولي كولانكوهي يحيي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
كروم كاري با استفاده از غلظتهاي متفاوت CrO3 به دو صورت زينتي و سخت انجام مي گيرد در كروم سخت هدف ايجاد قشري ضد سايش مقاوم به خوردگي و چسبنده است. همچنين مناسبترين پوشش از نظر خواص فيزيكي و مكانيكي پوشش براق است. بهره وري كاتدي در حمام استاندارد كروم ۱۲-۱۰% است. مشخص شده است كه با تغيير نوع كاتاليست در اين حمام مي توان به بهره وري هاي بيشتري دست يافت. در اين تحقيق ابتدا منطقه براق در حمامهاي كاتاليست شده توسط سولفات استرانسيم و در حمام استاندارد كروم سخت تعيين گرديد سپس اثر سولفات استرانسيم به عنوان كاتاليست روي بهره وري جريان بررسي شد نتايج به دست آمده نشان مي دهند كه با استفاده از حمامهاي كاتاليست شده با سولفات استرانسيم بهره وري جريان وسعت تراكم جريان و دما براي حصول پوشش براق نسبت به حمام استاندارد كروم سخت افزايش مي يابد.

© حقوق سایت محفوظ است