۱۳۹۶-۰۶-۲۷

مقاله اعمال تغييرات ضريب نفوذپذيري مغناطيسي و ضريب گذردهي الكتريكي در محيط‌هاي همسان و ناهمسان با استفاده از گره تركيبي در روش ماتريس خط انتقال که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۳ در فني و مهندسي مدرس از صفحه ۲۳ تا ۳۲ منتشر شده است.
نام: اعمال تغييرات ضريب نفوذپذيري مغناطيسي و ضريب گذردهي الكتريكي در محيط‌هاي همسان و ناهمسان با استفاده از گره تركيبي در روش ماتريس خط انتقال
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله گره حاوي استاب
مقاله گره تركيبي
مقاله همسان
مقاله ناهمسان
مقاله روش ماتريس خط انتقال

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اطلس باف زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: فرورقي كيوان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در اين مقاله دو گره دوبعدي جديد – که محيط‌هاي همسان و ناهمسان را مدل مي‌کنند ـ ارايه مي‌شود. با استفاده از اين دو گره مي‌توان همزمان، ضريب نفوذپذيري مغناطيسي و ضريب گذردهي الکتريکي را در محيط‌هاي ناهمسان, مدل كرد. از طرفي در روش ماتريس خط انتقال (TLM) دو بعدي معمولي، هنگامي که ضريب نفوذپذيري مغناطيسي نسبي (يا دوگان آن ضريب گذردهي الکتريکي نسبي) کوچکتر از يک باشد، استاب مدل کننده آن داراي امپدانس (ادميتانس) مشخصه منفي مي‌شود که اين موجب ناپايداري مساله مي‌شود. در حالي که با استفاده از دو گره ارايه شده، اين معضل حل مي‌شود. پس از بررسي مزايا و معايب گره‌هاي جديد – که بترتيب گره حاوي استاب و گره ترکيبي ناميده مي‌شوند – گره دو بعدي ترکيبي به‌عنوان گره‌اي که تغييرات همزمان ضريب نفوذ پذيري مغناطيسي و ضريب گذردهي الکتريکي در محيط‌هاي همسان و ناهمسان را در روش TLM مدل مي‌کند، معرفي مي‌شود.

© حقوق سایت محفوظ است