۱۳۹۶-۰۶-۲۶

مقاله اسلام و علم محوري غرب که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۰ در مدرس علوم انساني از صفحه ۱۱۷ تا ۱۲۸ منتشر شده است.
نام: اسلام و علم محوري غرب
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رحمتيان روح اله
جناب آقای / سرکار خانم: سنجاني زينب

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
عبدالحليم هربرت، در سال ۱۹۴۱ در شهر ليون فرانسه، ديده به جهان گشود. وي، دانشمند غربي است که به دين اسلام گرويده و آثار متعددي در تبليغ و ترويج اسلام در غرب به ويژه در فرانسه، ارائه نموده است. اين انديشمند، تحصيلات خود را در رشته علوم اجتماعي، جامعه شناسي و فلسفه به پايان رسانده و امروزه به عنوان دانشمندي مسلمان و صاحب نظر در پي نشر و گسترش عقايد و تعليمات اسلامي است.
عبدالحليم هربرت خود نيز صاحب و مدير مرکزي به نام مرکز مطالعات و گسترش منابع اسلام مي باشد. آثار وي در زمينه علم محوري غرب از ديدگاه اسلام، رهايي کشورهاي جهان سوم، استراتژيهاي جغرافيايي و انقلاب فرهنگي مي باشد. وي به مناسبت کنفرانسي در خصوص “حج” که در خارج از کشور برگزار گرديده است با آقاي دکتر صادق آئينه وند، استاد و انديشمند تاريخ اسلام و رئيس دانشکده علوم انساني دانشگاه تربيت مدرس، آشنا شده و نوشته حاضر “اسلام و علم محوري” را تحت عنوان فرانسويIslam et Scientificit Occidentale به ايشان تقديم نمود؛ آقاي دکتر صادق آئينه وند نيز بر ترجمه آن عنايت نمودند تا در اختيار علاقه مندان و دانش پژوهان قرار گيرد.

© حقوق سایت محفوظ است