۱۳۹۵-۰۱-۰۹

مقاله استفاده از باکتري آمونيفيلوس اگزالاتيکوس به عنوان پروبيوتيک در صنايع کنسروسازي اسفناج به منظور کاهش اگزالات که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهمن و اسفند ۱۳۹۱ در ارمغان دانش از صفحه ۵۵۲ تا ۵۵۹ منتشر شده است.
نام: استفاده از باکتري آمونيفيلوس اگزالاتيکوس به عنوان پروبيوتيک در صنايع کنسروسازي اسفناج به منظور کاهش اگزالات
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آمونيفيلوس
مقاله اگزالات
مقاله اسفناج
مقاله پروبيوتيک

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ناركي محمود
جناب آقای / سرکار خانم: امتيازي گيتي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمينه و هدف: حدود ۷۵ درصد سنگ هاي ادراري از کلسيم اگزالات تشکيل مي شوند. گونه اسفناج به عنوان يک گياه حاوي اگزالات بالا شناسايي شده است. هدف اين مطالعه بررسي استفاده از باکتري آمونيفيلوس اگزالاتيکوس به عنوان پروبيوتيک در صنايع کنسروسازي اسفناج به منظور کاهش اگزالات بود.
روش بررسي: در اين مطالعه تجربي سويه باکتري آمونيفيلوس اگزالاتيکوس به روش مولکولي شناسايي شد. بيومس باکتري تهيه شد و وزن تر آن سنجيده شد. عصاره رقيق شده و رقيق نشده اسفناج با بيومس باکتري مخلوط و انکوبه شد. هم چنين عصاره رقيق شده اسفناج با سوسپانسيون آنزيمي باکتري مخلوط و انکوبه گرديد. غلظت اگزالات با کيت تشخيص اگزالات سنجيده شد.
يافته ها: سويه جدا شده آمونيفيلوس اگزالاتيکوس DIM در سايت NCBI با شماره پذيرش HQ398365 ثبت شده است و اين سويه توانست ۹۸٫۳ درصد مقدار اگزلات را در عصاره رقيق شده و ۵۱٫۵۴ درصد مقدار اگزالات را در عصاره رقيق نشده اسفناج کاهش داد.
نتيجه گيري: سويه آمونيفيلوس اگزالاتيکوس DIM مي تواند يک کانديداي مناسب پروبيوتيک براي کاهش اگزالات در بدن باشد. هم چنين مي توان از اين باکتري در محصولات کنسرو شده داراي اگزالات بالا مانند اسفناج براي کاهش ميزان اگزالات و مطلوب کردن اين محصولات استفاده کرد.

© حقوق سایت محفوظ است