۱۳۹۵-۰۱-۱۲

مقاله استخراج فاز مايع چربي دنبه گوسفند به روش فراکسيون گيري با حلال و مقايسه ترکيب اسيدهاي چرب آن با چند نمونه تجارتي روغن مايع که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۹۰ در نوآوري در علوم و فناوري غذايي (علوم و فناوري غذايي) از صفحه ۵۱ تا ۵۹ منتشر شده است.
نام: استخراج فاز مايع چربي دنبه گوسفند به روش فراکسيون گيري با حلال و مقايسه ترکيب اسيدهاي چرب آن با چند نمونه تجارتي روغن مايع
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله چربي دنبه گوسفند
مقاله تالو اولئين
مقاله فراکسيون گيري
مقاله ترکيب اسيد چرب

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: الهامي راد اميرحسين
جناب آقای / سرکار خانم: ايزي مريم
جناب آقای / سرکار خانم: آرمين محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در اين پژوهش، جهت فراکسيونه کردن چربي دنبه و جداسازي فراکسيون مايع (تالو اولئين)، از روش فراکسيون گيري ۳ مرحله اي با حلال استن در دماهاي ۵oC، ۱۵ و 25 استفاده شد. متوسط مقدار چربي دنبه ۳٫۰۲±۶۴٫۶۶ درصد و متوسط مقدار تالو اولئين ۴٫۶۷± ۷۳٫۶۵درصد تعيين گرديد. بررسي ترکيب اسيدهاي چرب تالو اولئين نشان داد که اسيد اولئيك با ميانگين ۴۶٫۶۸ درصد بيش ترين مقدار را به خود اختصاص مي دهد و پس از آن اسيد پالمتيك با ميانگين ۲۱٫۳۲ درصد و اسيد استئاريك با ميانگين ۷٫۵۳ درصد در رتبه هاي بعدي قرار مي گيرند. مقايسه ترکيب اسيدهاي چرب تالو اولئين با چند نمونه تجارتي روغن هاي گياهي مايع موجود در بازار مصرف ايران شامل كنجد، زيتون، سويا، ذرت، كلزا و آفتابگردان نشان دادکه هر چند فراکسيون گيري موجب افزايش ميزان اسيدهاي چرب غير اشباع از ۴۹٫۷۸ درصد در چربي اوليه به ۵۷٫۷۳ درصد در تالو اولئين و کاهش در اسيدهاي چرب اشباع از ۴۶٫۶۲ درصد در چربي اوليه به 38.62 درصد در تالو اولئين شده است با وجود اين، تفاوت زيادي ميان پروفيل اسيدهاي چرب تالو اولئين و روغن هاي گياهي مايع متداول وجود دارد. تالو اولئين داراي سطح بالايي از اسيدهاي چرب اشباع و مقادير کمي اسيدهاي چرب ضروري است که اين امر از لحاظ تغذيه اي نامطلوب است.

© حقوق سایت محفوظ است