۱۳۹۵-۰۱-۱۲

مقاله ارائه الگوريتمي با روش تاگوچي چندپاسخه به منظور متعادل سازي خطوط مونتاژ در صنعت خودرو (مطالعه موردي: گروه صنعتي سايپا) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۲ در پژوهشگر (مديريت) از صفحه ۷۹ تا ۹۶ منتشر شده است.
نام: ارائه الگوريتمي با روش تاگوچي چندپاسخه به منظور متعادل سازي خطوط مونتاژ در صنعت خودرو (مطالعه موردي: گروه صنعتي سايپا)
این مقاله دارای ۱۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله متعادل سازي خط مونتاژ
مقاله روش تاگوچي چند پاسخه
مقاله آزمايش هاي شبيه سازي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حكمي گيلاني نيكو
جناب آقای / سرکار خانم: موحدي محمدمهدي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
يکي از مهم ترين موضوع ها در بحث متعادل سازي خط مونتاژ، کنترل جريان محصول و ساخت به منظور دستيابي به جريان پيوسته مونتاژ و ساخت مي باشد. در اين مقاله، مساله متعادل سازي يک خط مونتاژ خاص در شرکت خودروسازي سايپا در نظر گرفته شد. يک الگوريتم به منظور متعادل سازي خطوط مونتاژي که داراي مشاغل و وظايف مشابهي هستند که بايد توسط چند کارگر و در يک زمان واحد انجام شوند، معرفي شد. در اين روش، انتظار مي رود که الگوريتم پيشنهادي در مواردي که کارها به طور همزمان در يک مسير موازي تکميل مي شوند، موثر باشد. به منظور اندازه گيري اثربخشي الگوريتم پيشنهادي، معيارهاي عملکرد که شامل تعداد کل ايستگاه هاي مونتاژ، تعداد کل کارگران، و بهره وري خط مي باشند، در نظر گرفته شدند. در نتيجه استفاده از الگوريتم پيشنهادي با توجه به در نظر گرفتن عواملي از قبيل سيکل زماني، تعداد مجاز کارگران در يک ايستگاه مونتاژ، و زمان بيکاري مجاز هر کارگر، راه حل هايي به منظور اندازه گيري اين معيارها تعيين شدند. با اين حال، اين راه حل ها به ما هيچ اطلاعي در رابطه با به حداقل رساندن تعداد ايستگاه هاي مونتاژ و تعداد کل کارگران، همچنين به حداکثر رساندن کارآيي خط نمي دهند. بنابراين، از روش تاگوچي چندپاسخه به منظور بررسي سطوحي از عواملي که به طور مستقيم تحت تاثير معيارهاي عملکرد سيستم هستند، استفاده شد.

© حقوق سایت محفوظ است