۱۳۹۶-۰۶-۲۶

مقاله اثر دما، رطوبت و زمان بر تغييرات ابعادي گچ نوع IV که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۸۳ در مجله دندانپزشکي (دانشگاه علوم پزشکي تهران) از صفحه ۹۴ تا ۱۰۰ منتشر شده است.
نام: اثر دما، رطوبت و زمان بر تغييرات ابعادي گچ نوع IV
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله قالب گيري
مقاله انبساط
مقاله تغييرات ابعادي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صاحبي سيدمجيد
جناب آقای / سرکار خانم: ركني شهين

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بيان مساله: كشور ايران از نظر اقليمي داراي شرايط آب و هواي مختلف است و با توجه به اختلاف زياد دما و رطوبت در شهرهاي مختلف و استفاده وسيع و همگاني لابراتوارهاي پروتز از استون نوع IV براي ساخت داي، انجام اين بررسي ضروري به نظر رسيد.
هدف: مطالعه حاضر با هدف بررسي اثر دما، رطوبت و زمان بر تغييرات ابعادي استون نوع IV (Velmix) انجام شد.
روش بررسي: در اين مطالعه تجربي، به منظور قالبگيري نياز به يك مدل با ابعاد ثابت بود كه نمونه مكعبي شكل فلزي با ابعاد ۱۰ ميلي متر ساخته شد سپس با استفاده از ماده قالبگيري از نوع سيليكون تراكمي به كمك تري مخصوص با ۱۰ خانه به ابعاد ۲۵´۲۰´۱۵ قالبگيري در ۱۰ مرحله انجام گرفت. قالبها به طور همزمان با استون نوع IV ريخته و ۸۰ نمونه در دستگاه مخصوص نگهداري شد. پس از زمانهاي انتخابي ۲ تا ۲۴ ساعت و يك هفته نمونه ها كه در ۳ گروه ۱۰ تايي با مشخصات رطوبت ثابت و دماي متغير و ۵ گروه ۱۰ تايي با مشخصات دما ثابت و رطوبت متغير نگهداري شده بودند، با ميكرومتر با دقت ۰۱/۰ ميليمتر اندازه گيري گرديدند؛ سپس با استفاده از آناليز واريانس تك عاملي- دو عاملي و دانكن نمونه ها تحليل شد.

© حقوق سایت محفوظ است